הקו החם של נר-אנון: 050-5845886

קבוצות תמיכה למשפחות של מכורים

בלוג מחשבות והרהורים

חברי נר-אנון מוזמנים להצטרף לכתיבה בבלוג ולשתף את המבקרים באתר בכוחם, ניסיונם ותקוותם.
אנא שילחו את הקטעים לכתובת המייל info@nar-anon.org.il

 

לשנות את עצמי

אני נשואה למכור [אלכוהוליסט] פעיל.
בחרתי לדבר על הנושא – לשנות את עצמי. ואתחיל דווקא מהסוף - 
 
לפני כמה ימים הסתכלתי על בעלי, שהיה תחת השפעת אלכוהול עם כל העליבות שמתלווה לזה. חשבתי איך שברגע זה אני לא אוהבת את הגבר הזה.ופתאום עלתה בי המחשבה – לגבר הזה אין הרבה אהבה בחייו. 

כשחושבים על זה המשפחה שלו לא ממש נוכחים בחייו, החברים שלו [עד כמה שידוע לי] מעבירים את המפגשים בינהם בעישון ג'ויינטים ומשחק פלייסטיישן, הוא לא הצליח להתחבר לקבוצות AA  שיכלו לתת לו תמיכה ואני, אני שלא מסוגלת לאהוב אותו כשהמחלה משתלטת. אין הרבה אהבה בחייו, והיה לי עצוב והרגשתי הרבה רוך כלפיו. נשטפתי אליו בגל של חמלה. חשבתי לי שזה מוזר, אם אני כבר מרגישה חמלה, למה לא אהבה? הם לא כלולים זה בזה?
המשך קריאההנחיה 2.4.2014 - צעד 4

שלום – שמי אביבה ואני אימא של מכור שעושה דרך.
וגם אני עושה דרך –  למעשה, בדיוק היום לפני שנתיים הגעתי לנר אנון.

אני רוצה לפתוח ולומר: אסירות תודה לאלוהים שהביא אותי לכאן, לחדרים האלה.
האמת היא שהגעתי לנר אנון על מנת לקבל כלים כיצד להציל את הבן שלי.
מהר מאד התברר לי שזה לא מה שאנחנו מקבלים בנר אנון, אלא כיצד להציל את עצמנו ובסופו של דבר זה יעזור בעצם גם למכור.

תוכנית נר אנון ו-12 הצעדים אינם פועלים ביחסים שלנו עם המכור בלבד ובקשיים שלנו בחיינו עם המכור – אלא זה פועל בכל תחומי חיינו, לשפר את עצמנו, לתקן את החסרונות שלנו ואת הפגמים שלנו...

מי שכבר עושה צעדים – יודע  ומי שעבודת הצעדים עוד עומדת לפניו, בבוא הזמן, ישים לב שבעוד ש – 3 הצעדים הראשונים מהווים בסיס לכל התובנות של התוכנית, הרי צעדים 4 עד 9 הינם הסתכלות עצמית פנימה.
 
אני אדבר היום על "צעד 4", מכיוון שמקובל אצלנו לדבר על הצעד של אותו החודש בתחילת החודש.

המשך קריאהפורום נר-אנון

נפתח פורום חדש באתר! אתם מוזמנים לבקר ושיהיה בהצלחה!
פורום נר-אנון

המשך קריאהציון דרך-שש שנים בדיוק בנר-אנון

שלום לכולם,
החודש, אני מציינת שש שנים בקבוצה הנפלאה ששמה נר-אנון. כשהגעתי לראשונה, קבוצת תל אביב הייתה מתכנסת במקלט באנטוקולסקי, מקום שנראה לכאורה מזעזע מבחינה חזותית. מחניק, ג'וקים התרוצצו, אבל משום מה, האווירה הייתה כמו מעולם אחר. לא הרגשנו את המראה שמסביב. הייתה מן הילה כזאת בחדר שקשה להסביר אותה. האנשים, ההתחלקויות, עשו לנו משהו בלב שלא שמנו לב למה שקורה במקום עצמו. החדר היה "מפוצץ" באנשים, נשים וגברים כאחד שדיברו מכוחם וניסיונם על הבעלים, על הילדים, על ההורים, כל אחד עם המכור הפרטי שלו. ישבתי והקשבתי לאנשים ופשוט שכחתי למשך שעה וחצי את כל הבעיות שיש לי וקיבלתי כל כך הרבה כוחות מהם.
המשך קריאהעם הפנים והלב לחברים החדשים - הנחיה 13.11.2013

ערב טוב! קוראים לי אביבה ואני אימא לבן מכור שעושה דרך. 
 
מכיוון שאני די חדשה בנר אנון – 20 חודשים, נתבקשתי על ידי טלי, המזכירה של הקבוצה, לדבר היום בעיקר אל החברים החדשים ולשתף אתכם בניסיוני. 
 
אפתח באסירות תודה גדולה: למעשה זהו יום גדול בשבילי: בעצם רגעים אלה חוגג הבן שלי ב – NA ציון דרך של שנתיים ניקיון – רק להיום – אסירות תודה !
 
אני רוצה להיות מאד כנה איתכם ולשתף אתכם ברגשות ובחששות שלי: כל פעם שאני אומרת בפורום הזה – הבן שלי עושה דרך והוא נקי.... אני מרגישה תחושת אי נוחות,  מהססת - האם להגיד זאת? אולי אני עלולה לגרום לכאב, או אולי לקנאה אצל אותם החברים שהמכור שלהם עוד לא עלה על הדרך? 
המשך קריאהתפריט

התחברות

שם משתמש:

סיסמה:


שכחת את פרטיך?

רישום לאתר
קישורים
יצירת קשר

קו חם: 050-5845886

דואר אלקטרוני:
info@nar-anon.org.il


תפילת השלווה

אלי, תן בי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי, ואת התבונה להבחין בין השניים". אמן

כל הזכויות שמורות © נר-אנון. הקמת האתר: וובלי.נט