logo_1_0
נר-אנון
קבוצות תמיכה למשפחות וחברים של מכורים
   אפריל 2020   

פרק רביעי
 
  חברותא יקרה  

בפרקים הקודמים הכרנו את בלאנש, אשת מכור. אנו מגישים לכם כאן את הפרק האחרון. כל הפרקים והעלונים הקודמים נמצאים באתר נר-אנון.
מאחלת לחזרה לשגרה בבריאות טובה והמשך החלמה.
אוהבת,
ורד, ועדת העלון של נר-אנון


 

 

 שיתוף בהמשכים 
     ׳שמי בלאנש ואני חברת אל-אנון׳     
here

 

 

 
     פרק רביעי
 

 


נתתי לאנשים אחרים להחליט איך אני מרגישה. החונכת שלי אמרה לי שאני ב׳עבדות רגשית׳, הכחשתי את זה אבל לבסוף הבנתי שזה כאילו קמתי כל בוקר ושאלתי את צ׳ארלס ״בוקר טוב, איך אני מרגישה היום?״ כי זה היה תלוי רק בו. (זה לא בא ממנו, הוא לא ביקש ממני להתנהג ככה) כאילו הגשתי לו את עצמי על מגש ואמרתי ״מה שאני חושבת על עצמי תלוי בך״. לא למדתי את התוכנית בבת אחת, למדתי באיטיות, בזהירות ובכאב גדול, כל יום ביומו. ואני עדיין נאבקת.

צ׳ארלס ואני התגרשנו בגלל מגוון סיבות וזה לא יהיה יאה מצידי לדבר על כך כעת. היו הפרעות אחרות מלבד אלכוהוליזם והוא בחר לא לטפל בהם. נישואים שמתחילים במחלה לא תמיד שורדים את ההחלמה. הוא לא עזב אותי בשביל אישה אחרת ולא זרקתי אותו בשביל גבר אחר והוא גם לא חזר לשתות. הוא היה נקי 24 שנה בשנת88׳, השנה שבה נפטר מסרטן (הוא עישן 4 קופסאות ביום). הייתי מופתעת מעוצמת הצער והאבל שהרגשתי עליו, היינו פרודים כבר 8 שנים. פניתי אליכם לנחמה כמו שעשיתי בכל משבר בחיי. משהו רעיל קרה בין שנינו, משהו שלא קרה לנו ביחסים עם אנשים אחרים. לקח לי זמן להבין שאני מוכנה להקריב הרבה בשביל להחלים, שלא יכולנו שנינו להחלים בתוך מערכת היחסים החולה שלנו, שניזוקה באופן שלא ניתן לתיקון. זה היה קצת כמו קטיעה של איבר מגופי אולי נחוץ להישרדות שלי, אבל הכאב גדול מאד. מעולם לא התחרטתי על הגירושים, היה בי צער על הנחיצות בהם. למדתי שאני אדם שלם גם בלי גבר לצידי. הגברים שהיו בחיי מאז היו כי שנינו רצינו בכך ולא כי נתלנו אחד בשניה כדרך הישרדות. יותר טוב ככה.

אם את אוהבת להיות מורה את מייעצת הרבה, חשבתי שכדאי לי להשיג תעודה שמאשרת שאני יכולה לעבוד בזה באופן רשמי. אז החלתי לחפש מכללות ומאחר ששכנעתם אותי שמגיע לי הכי טוב, נרשמתי והתקבלתי לאוניברסיטת טקסס. שלוש שנים חמישים וארבע שעות וכתיבת תיזה אחת. אמרתי לילדי שלוש שנים? אתם יודעים בת כמה אהיה עוד 3 שנים כשאקבל את התואר? ובני ענה בת כמה תהיי עוד 3 שנים אם לא תקבלי את התואר?

אז עזבתי את אזור הנוחות שלי ומכרתי את ביתי ועברתי לאוסטין, טקסס.

הייתם נהנים לראות אותי כתלמידה, המשכתי לנסות ללמד את הכיתה. ״מותק, הפרופסור התכוון ש...״ אתם יודעים. רציתי גם לתקן להם את הדקדוק, ועצרתי בעצמי.

ב 1985 קיבלתי תואר מאסטר בייעוץ ופסיכולוגיה, ועבדתי בחצי משרה במכללה הקהילתית של אוסטין למשך כמה שנים. מימנתי את הלימודים בעצמי דרך מילגות ועבודה והבנתי שאני צריכה עבודה נוספת והלכתי ללמד בבית ספר כפרי וקטן. הציעו לי ללמד שיעור ב׳מיניות האדם׳ פעם בשבוע. זה השיעור היחיד שהיה חייב להיות מועבר ע״י יועצת פסיכולוגית.
סיפרתי להם בכנות שהיתה לי דודה, ראשת המשפחה שלנו, שמעתי אותה אומרת מלא פעמים לאימי: ״כשיבוא היום בו תרצו לספר לבלאנש את עובדות החיים, תפנו אלי כי אתם תגרמו לזה להשמע יותר מדי מעניין״.
היה כיף גדול להעביר שיעורים על סקס. שלא יעלו לכם רעיונות בראש, זה היה שיעור עיוני לא מעשי :). שלא כמו הילדים בשיעורי האנגלית שלי, התלמידים האלה מעולם לא התלוננו ״למה אנחנו לומדים את זה? בחיים לא נשתמש בזה!״ אפילו פעם אחת.

שינויים הם כואבים עבורי, כמו השינוי מהוראה לייעוץ, זה לא אותו הדבר. עשיתי שינויים נוספים. להפתעתי נהניתי מלגור לבד, לא ציפיתי שכך יהיה, זו היתה חוויה חדשה עבורי.

בנובמבר 1991 היה לי בן זוג, בוב. לפעמים אני יוצאת קצת מהתוכנית כדי לנהל ולשלוט... מישהו צריך... ואני כל כך טובה בלנהל חיים של אחרים :) אז אמרתי לו עוד 5 שבועות יהיה ציון הדרך ה25 שלך באיי.איי. מה תרצה לעשות? בוא נעשה משהו מיוחד. הוא אמר אני חושב שאני רוצה להתחתן איתך, דיברתי עם החונך שלי באיי.איי, שלושת ילדי, עורך הדין והרואה חשבון שלי, הם כולם חושבים שזה רעיון מעולה. רומנטי או מה? עניתי ב״כן, בוא נלך על זה״. התחתנו בכנסיה שכונתית קטנה, קנינו בית בדיור מוגן בסלדו, טקסס. במרץ בובי חלה וביוני נאמר לנו שהוא לא יחלים מהמחלה. אם אלוהים היה אומר לי ״את יכולה שיהיה לך בחור ממש נהדר למשך שש שנים״, הייתי עונה שאני לוקחת את זה. לא הייתי מוותרת על זה בחיים. בלוויה שלו היה מנהל הבנק והאופנוענים המקועקעים, מנהל המתנס והילדים שעבדו בשבילו. בכל מקום שדיברתי מאז מותו עודדתי את האנשים המקשיבים לי לא לפספס הזדמנויות. היו הראשונים להגיד ׳הי׳, להסתכן בדחיה, להיות הראשונים שאומרים ״אני אוהב אותך״ . אני לא יודעת מה היה קורה לי אם לא הייתי אומרת ׳הי׳ לגבר הנפלא הזה.

מה אתם עושים בזמן שאתם מחכים לדעת את רצונו של אלוהים? אישה אחת ענתה לי - אני מחכה בבית, מתכרבלת עד שנוח לי, וכשהדלת נפתחת אני מתגוננת מפני הרוח. אחר אמר אני מאבד סבלנות ומנסה לפרוץ דרך החלון. אני מאמינה שבזמן שאנחנו מחכים, מכינים אותנו למה שאלוהים רוצה בשבילנו. ואני חושבת שאני מחכה כבר הרבה זמן.

אסגור בציטוט מאימרה של אל-אנון

״רק להיום, הרגע הזה הוא כל מה שקיים.
הרגע החולף הופך לעבר במהירות מסחררת.
הדרך היחידה לגרום לכל רגע להיות משמעותי,
היא לאמץ את התוכנית ללבך.
כך לא תהיה חרטה על אתמול,
יש הנחיה להיום ותקווה למחר.״

תודה, בלאנש


 
 
photo-153353...
 
הודעות נר-אנון
 

 

 


קבוצות זום
 
אנחנו נפגשים להחלים ביחד אונליין.
 
איך עושים את זה - 

כדי להצטרף לקבוצות נא ליצור קשר בהודעה עם:

תל אביב ימי ראשון ורביעי, אורנה 052-581-1118


חולון ימי שני וחמישי, ניקי 052-669-9400

פתח תקווה ימי חמישי, מירב 050-966-5566

חיפה ימי שני, רונית 050-582-8389

רחובות ולוד ימי רביעי, פרידה 050-717-9360


פגישות סקייפ ברוסית פולי 050-455-7273

חדש ירושלים ימי שלישי, סיגל  052-786-2609 (השבוע חד פעמי בשלישי)

 
 

 

 


כל הפגישות הפיזיות של הקבוצות 
מבוטלות עד הודעה חדשה

 
נתראה אחרי שייגמר
אוהבים

 
 
 
 
alexa-gaul-7...

 

 

נר אנון הקו החם | 972505845886+