header
ניוזלטר נר אנון
קבוצות תמיכה למשפחות של מכורים
logo_1
ינואר 2019

חברותא יקרה ואהובה

שנת 2018 מאחורינו.
שנה בה הרצון לעשייה והשירות בא לידי ביטוי באירגון כנס נר אנון הראשון 'לעולם לא לבד'
שנערך בסופ"ש 14/15.12.18 במלון יערים במעלה החמישה. בכנס עשו שירות בנות רבות מתוך הוועדה ומחוצה לה. הכנס נעשה למען גיבוש החברותא וכמפגש חברתי ורוחני. המשוב שקיבלתי במהלך הכנס ובסופו היו חיוביים והרגשתי שיש רצון לחברותא לקחת חלק בוועדה ולעשות שירות למען צמיחתה של נר אנון והבאת החלמה לכל בית בו יש מכור.

שנת 2019 בפתח ואנחנו ממשיכות את העשייה השוטפת של הועדה ותתי הועדות מל"צ וספרות אך עם רוח חדשה. שמחה לבשר לכם שעלון נר אנון יוצא לדרך ואחת לחודש תקבלו דרך האי מייל תכנים, הודעות ומסרים. כמו כן מסיבת תחפושות בקרוב והקמת תת ועדת תרגום.

אני מתרגשת ושמחה להיות חלק מהעשייה והשירות למען החברותא היקרה שלנו ואשמח שתבואו לוועדה לתת כוח ולהצטרף לשירות ולהיות חלק פעיל בהעברת הבשורה.
תודה ענקית לכל עושי השירות שמלווים אותי בוועדה כי 'רק ביחד זה עובד'.

אוהבת רותי, יו"ר הועדה הארצית
1beb9b79-ecd...
febf51a51591...

צעד 1
הודינו שאנו חסרי אונים...

המשפט הקצר הזה שמתחיל את הצעד הראשון עבר אצלי כל כך הרבה פרשנויות לאורך השנים שאני בנר-אנון.

בתחילת הדרך הפרשנות העיקרית של צעד 1 נתנה לי סוג של מנוחה, הרגשתי טוב בידיעה שיש לי דרך נוספת, דרך שמלמדת אותי להניח לדברים, להרפות מהם, לא להתעמת עם סיטואציות שלא היה ביכולתי לשנות אותם, ובאמת שעשיתי זאת לתקופה מסוימת אבל השלווה שלה ייחלתי לא הגיעה, גם אם

 
 
543dedd5ce35...
מסורת 1
טובתנו המשותפת קודמת לכל. התקדמות אישית לרבים יותר תלויה באחדות הקבוצה.
נר-אנון חלק משלם גדול יותר בהרבה. כל קבוצה מהווה חוט במארג התומך של נר-אנון .
כולנו שווים בנר-אנון ולכולנו יש עניין בשמירת
 
מסר משיתוף של חברה בקבוצה - לשנות את עצמי

לפני כמה ימים הסתכלתי על בעלי שהיה תחת השפעת אלכוהול (עם העליבות שמתלווה לה) חשבתי איך שברגע זה אני לא אוהבת את הגבר הזה.
ופתאום עלתה לי המחשבה : לגבר הזה אין הרבה אהבה בחייו.

כשחושבים על זה, המשפחה שלו לא ממש נוכחת בחייו. החברים שלו מעבירים את המפגשים ביניהם בעישון ג'ויינטים ומשחק פלייסטיישן. הוא לא הצליח להתחבר לקבוצות AA שיכלו לתת לו תמיכה ואני שלא מסוגלת לאהוב אותו כשהמחלה משתלטת. אין הרבה אהבה בחייו.
היה לי עצוב והרגשתי רוך כלפיו. נשטפתי בגל של חמלה, חשבתי לעצמי שזה מוזר : אם אני מרגישה חמלה, למה לא אהבה? הם לא כלולים זה בזה?

אבל לא. לאהבה יש דרישות. האהבה מבקשת : תאהב אותי חזרה. ויותר מזה, אהבה דורשת – תהיה ראוי לאהבתי, תראה לי שאתה נלחם למענך, על בריאותך הפיזית והנפשית, למעני, למען הבית שהקמנו. את זה אין לי כרגע.

החמלה היא רגש מיוחד. היא לא מסתכלת מלמעלה כמו הרחמים והיא לא מבקשת תמורה.
החמלה היא רגש של נתינה נטו.
אני יודעת שלא הייתי יכולה לחוש חמלה כלפי המכור שלי אלמלא הדרך שעשיתי ועדיין עושה בנר אנון. כדי לחוש חמלה אני צריכה להרגיש כמויות עצומות של תמיכה בי, אהבה ויותר מכך אני צריכה חמלה, אהדה והשתתפות שלא שופטים ולא דורשים דבר בתמורה.
זה בדיוק מה שאני מקבלת בחדרים ומהחברות לדרך, זה הכוח המניע אותי לשנות את עצמי כדי להגיע לחיים טובים יותר כל יום ביומו.

מאז עברו כמעט שנתיים ואני מרגישה שעברתי מהפיכה של ממש.
למתבונן מבחוץ זה אולי לא ייראה כך. הגעתי לכאן נשואה למכור פעיל ואני עדיין נשואה למכור פעיל. הוא לא עלה על דרך, אני לא עזבתי אותו, הכל אותו דבר, אבל אני לגמרי לא אותו דבר.

כיום אני חיה כל יום ביומו. אני מנסה שהימים שלי יהיו מלאים אבל גם מאוזנים בדברים השונים שאני רוצה לעשות. אני מתעמלת כמעט כל יום, חשוב לי להראות טוב ויותר מזה להרגיש בריאה וחזקה פיזית. בעזרת כוח גדול מהקבוצה שלי שפתחה לי דלת והכוח העליון שלי שהעניק לי אומץ לקום ולשנות, התחלתי לעבוד. העבודה נותנת לי עניין ועוזרת לי בהתנתקות מהתבוננות יתרה ומיותרת במכור שלי. אני מתעקשת למצוא זמן גם לעיסוק באומנות, לקריאה, לטיפול בבית, לזמן איכות עם בני, לבילוי עם חברות עוד ועוד – אני רוצה הכל!

וזה בדיוק הפוך מלפני שנתיים כשלא רציתי כלום.

התכנית מלמדת אותי לשחרר את הציפיות, הבדיקות העצמיות, את האכזבה ואת הכעס.
זה לא דבר פשוט ללמוד כשחיים עם מכור פעיל. ההזדמנויות לתרגל מרובות מכפי שהייתי רוצה, אבל נכון להיום – זה מה שיש.

ואני מתרגלת- חוסר אונים במצבים מסוימים, תפילת השלווה, ואם זה לא עוזר - פנייה לכוח גדול ממני. והכוח אכן גדול ומרובה סביבי – ספרות, חברות, מפגשים וכוח עליון שאני נושאת עימי בכול רגע. אני יכולה לשחרר. ההחלמה של המכור שלי לא בידיי, אני משחררת.
ההחלמה שלי בידי ועליה אני לא מתכוונת לוותר!

ס' תל אביב
 
malaz
דו״ח פעילות ועדת מל"צ (מידע לציבור)

ועדת מל"צ באה לגשר ולחבר בין הקבוצות לבין גופים בעלי עניין. בדצמבר נערך מפגש בין נציגות נר אנון לבין עמותת 'אפשר' והרי סיכום המפגש :
סיכום פגישה מיום 31 לדצמבר 2018 בעמותת "אפשר"
השתתפו:
מנר אנון : פולי ומיקי
מהעמותה : עובדים סוציאליים
העמותה מטפלת במכורים בגירים לאלכוהול ולהימורים.
הצגנו בפני העובדים את עיקרי התוכנית ואיך היא השפיעה על חיינו והשיבה אותם למסלולם. הסברנו שמטרת נר אנון היא עזרה לבני המשפחה של המכורים ולכן אנחנו יכולים להוות פתרון משלים לעזרה שהם נותנים למכורים עצמם. כמובן כל אחת מאיתנו סיפרה את סיפור ההתמודדות שלה ובכך נתנו דוגמאות איך התכנית עזרה לנו בחיים עם המכורים שלנו.
נשאלנו הרבה שאלות לגבי הדברים שסיפרנו וכולם מאד התרשמו מהתכנית והבינו את הרצון להפיץ אותה לכל מי שזה יכול לעזור. השתתף בפגישה פסיכותרפיסט שלהם שיעץ לנו לפנות לאדם בשם ראובן מקבוצות ה - A.A שמטפל גם הוא במכורים ואולי גם הוא יוכל לעזור בהפניית משפחות אלינו.
ביקשו שניידע אותם לגבי פגישות פתוחות אצלנו, העברנו להם חומר על נר אנון, מקומות ומועדי מפגש של כל הקבוצות, קו הטלפון החם ואת מספרי הטלפון שלנו.

הפגישה הייתה מאד טובה ונקווה שתישא פירות.

פולי ומיקי
9e00ff457205...
   מדוע הכיתוב בספרות         נר-אנון נכתב ב'אנחנו'
   ולא נכתב בגוף ראשון
   ב'אני' ?
  • התכנית נכתבה במקור ע"י אלכוהוליסטים אנונימיים. על פי ה׳ספר הגדול׳ היא נכתבה כעדות של האנשים הראשונים שעבדו את התכנית והתכנית עבדה עבורם ועל כן הם אומרים "אנחנו, יותר ממאה אנשים שעבדו את התכנית..." ולפיכך נוסח התרגום צריך להיות נאמן למקור.
  • כוח ההחלמה הוא תמיד ברבים 'רק ביחד זה עובד'. כשאני מתחלקת בקבוצה אני מדברת מניסיוני, כוחי ותקוותי אך ההחלמה ודרך החיים שהתכנית מציעה עובדת מתוך האנחנו: אני, הקבוצה ואלוהים כפי הבנתי.
 
  • מניסיונם של אחרים למדנו שעד שלא נפנים שכוח גדול מאיתנו יכול להחזיר אותנו לשפיות יתר הצעדים לא יעבדו עלינו.

 
 
b6655f0f-759...
קולולו!! מסיבת תחפושות
14.3 יום חמישי בשעה 20:00
בבית רוזן, ביאליק 89 רמת גן

בעלות 80₪ הביאו אורחים, המסיבה פתוחה לכולם
תחרות תחפושות, מוסיקה, ריקודים, הפעלות,
הפתעות, פרסים, כיבוד ומלא אהבה
 
נשמח לקבל חומרים לעלונים הבאים. נא לשלוח טקסטים ב word ,
באורך של לא יותר מעמוד אחד (גודל גופן 12).
תת ועדת עלון רשאית לערוך את החומרים המפורסמים לפי הצרכים.
Facebook