logo_1_0
logo_grey
here


 

 

 גיליון בנושא 
 ׳כאן ועכשיו׳ 
 
חברותא יקרה

בקול תרועה וצלצולים העלון מסכם את שנת 2019 עם 12 עלונים שבהם ליקטנו את 12 הצעדים, המסורות ועקרונות השירות. כל השיתופים הנפלאים האלה נמצאים באתר וזמינים לכם לקריאה נוספת. 
פורמט העלונים לשנת 2020 משתנה. כל גיליון יהיה בנושא יחיד מתוכנית שנים עשר הצעדים של נר-אנון.
השנה אנו מביאים לכם הצצה לתרגום של הספר sesh (רק להיום של נר-אנון), כל חודש יפורסם קטע מהספר שקשור לנושא הגיליון.
נביא לכם קטעים מתוך שיתופים של חברי נר-אנון ישראל וגם מתוך העלון the Serenity Connection שמפורסם בקביעות בארה״ב.
בגיליון זה ובגיליונות הבאים יהיו גם בונוסים וקישורים למידע חשוב המתורגם מאתר נר-אנון העולמי בעינייני שירות, מצפון, הנחיה וכל מה שצריך כדי לנהל פגישות החלמה בשלווה, אומץ ותבונה. הקישור יפנה לקובץ PDF הניתן להדפסה. החודש תרגמנו את המדריך ״קווים מנחים לפגישות בריאות״.  
כמובן נמשיך לפרסם הודעות מהקבוצות ונעמוד לשירות החברותא בכל דבר ועניין.
 
תודה על האמון ויש למה לחכות. heart

אוהבות ורד וז׳ני

 
here

 

 

 
כאן ועכשיו
7 בינואר 

קטע מתוך ספר SESH
עכשיו בתרגום

 


לחיות "כאן ועכשיו" הוא כלי נפלא שרכשתי בנר-אנון. אני מתמקדת ביום הזה, בכל יום, בכל שעה ובכל רגע. אני מוצאת נחמה והקלה עצומה כאשר אני מפסיקה לדאוג לעתיד שעדיין לא התרחש, וכאשר אני מפסיקה לחיות מחדש את העבר שלעולם לא אוכל לשנות.
אני לומדת שהדבר היחיד שאני צריכה לעשות הוא להישאר בהווה. היום, ברגע זה, איני חייבת לפתור את כל בעיותיי או לטפל בכל מי שסביבי. אינני צריכה לקבל החלטות שישפיעו עליי כל חיי. אני מוצאת רוגע ושלווה בכל רגע, ומטפלת קודם בעצמי בעודי חיה את חיי כאן ועכשיו. אני חיה את חיי צעד אחר צעד, איני מתמקדת בעתיד אלא מקשיבה לקול הקטן בתוכי אשר שואל אותי "האם טוב לי ברגע זה?"

 
תזכורת להיום:


׳היום אחיה את חיי כאן ועכשיו, אתמקד בכל שעה ובכל רגע. אשים את עצמי ראשונה. אטפל בעצמי ואהיה זהירה בחשיבה ובקבלת ההחלטות שלי. כל דקה תהיה לי יקרה, כי זהו הדבר היחיד שאני בטוחה בו.׳

photo-150531...
"שיהיו ידיך עסוקות
וצעדיך מהירים
שיהיה ביתך יציב
מול רוחות השינויים
שתיגע בכל כוכב
ותטפס על כל שלב
שתישאר צעיר לנצח."

בוב דילן
 
here

 
כל יום הוא מתנה 
קטע מתוך דוברות בכנס נר-אנון ישראל,
דצמבר 2019

הסבתא של ילדיי, ניצולת שואה בת 97, נפטרה לאחרונה. היא הגיעה לארץ מיד לאחר הקמת המדינה, אחרי שעברה טראומות שלעולם לא אוכל להבין. היא חיה חיים מלאים בישראל כמורה דגולה, אם, סבתא וסבתא רבא. שאלתי את ילדי איך הם מתמודדים עם אובדן סבתם האהובה, שהפגינה כלפיהם תמיד אהבה ללא תנאי, למרות שהחלטותיהם, לעיתים, הכאיבו לה מאוד. אחד מילדי אמר שהוא עצוב כי היא המשיכה להשתנות ולנסות להיות אדם טוב יותר גם בשנים האחרונות לחייה.

רבים מאיתנו מגיעים לנר-אנון לא בשביל עצמנו אלא כדי ללמוד כיצד עוזרים לאנשים שאולי לא רוצים או אינם מוכנים לקבל עזרה.
אבל הדרך של נר-אנון, כמו שאמר אחד מחברי הקבוצה שלי: ״אנחנו מביאים אור לעצמנו ולאהובינו.״
כולנו שואפים ומנסים להיות אנשים טובים יותר. אנו שייכים לקבוצה שכל מטרתה היא להתמקד בעצמנו ולהיות אנשים טובים יותר.
אנו לומדים שאנו אחראים לחיינו שלנו. איננו יכולים לעשות החלטות עבור אחרים ואנחנו צריכים לבחור לעצמנו את ההחלטות הטובות ביותר. אנחנו צריכים להיות אמיצים. עלינו לשנות את חיינו. איננו יכולים לתת לבחירות של אחרים להרוס אותנו. עלינו להיות חזקים ולדבר רק כשנכון.
כל יום הוא מתנה. אני שואלת את עצמי מה הכיוון בחיי? העבר נגמר. עשיתי טעויות אבל יש לי את היום. אני מנסה להתמודד עם כל אֶתְגָּר באומץ. אני אוהבת את המשפט בספרות נר-אנון : ״כל כישלון יכול לשִׁמֵּשׁ כמָקוֹר כוח.״ אם אני לא בטוחה בעַצְמִי, זו תזכורת שיש לי עוד מה ללמוד.

בחדרים אלו שמעתי סיפורים מאנשים שחיו חיים איכותיים תוך כדי חיים עם מכורים. שמעתי גם סיפורים מאנשים שאהוביהם המכורים היו בהחלמה. שמעתי מאנשים שההחלמה שלהם האירה את הדרך ושיפרה גם את חיי המשפחה שלהם - איזו מתנה לעצמם ולאחרים!
התברכתי בכך שחבריי לקבוצה היו מוכנים לדבר איתי באריכות על מצבם, והיו מוכנים להציע הצעות מעשיות שאוכל לקבל או לדחות לפי מה שנכון לי. יש בתוכנו משאבים עצומים, פרקטיים וגם רגשיים. לפעמים פשוט הייתי זקוקה לשוחח עם מישהו. תמיד היה מישהו שמוכן להקשיב ולהראות לי אמפתיה.

ההתמכרות במדינה שלנו מגיעה לכל מקום. יש כל כך הרבה אנשים מכורים וכל כך הרבה משפחות שנפגעות מהתמכרות. אנחנו לא חיים בעולם מושלם. דרך נר-אנון אנו מנסים לתקן את העולם הזה.
אני מאחלת לכולם הצלחה במסעות ההחלמה ורפואה שלמה.

באהבה, לין
 
 
here

 

 


לחיות את החיים


 
קטע מתוך עלון נר-אנון העולמי,
דצמבר 2014

לבסס את הבחירות שלי על מה שאני לא רוצה זה כמו לנהוג ברוורס ולנסות לא לפגוע בשום דבר. כך חייתי את חיי לפני שמצאתי את נר-אנון. מכאובי העבר שלי ריתקו את מבטי למראה האחורית; לא מסתכלת קדימה מפחד מהכאב שעלול להיות מולי. הלכתי באותו נתיב שוב ושוב כי זה היה מוכר לי. שכנעתי את עצמי שאוכל לשלוט על חיי וכל מה שמסביב לי אם רק אמנע מהבליטות והסדקים בכביש. התוצאה של לחיות את חיי בדרך זו גרמה לי להשלים עם כל כך הרבה מחסומים וחסימות דרכים שהחיים שלי הפכו קטנים מאוד, אפלים ובודדים. בכלל לא חייתי את החיים; נמנעתי מהם. לא רציתי להתקדם כי זה יגרום לי להחשף לכאב ואכזבה. רק לאחר שנמאס לי מזה שנמאס לי לראות את אותו הנוף שוב ושוב ושוב רק אז הייתי מוכנה לנסות משהו שונה. רק לאחר שהשתתפתי בפגישות רבות, לקחתי ספונסרית ועבדתי את הצעדים, היה לי אומץ לשנות את המיקוד שלי מהמראה האחורית לחלון הקדמי. פונה קדימה, ומשאירה את העבר שלי מאחור. גיליתי שזה נכון מה שמודפס באותיות קטנות על מראות אחוריות, שאומר כי דברים, דרך המראה האחורית, נראים גדולים יותר ממה שהם באמת!

הדבר הראשון ששמתי אליו לב היה שאני לא בדרך הנכונה. פספסתי את כל השלטים בדרך כשהכחשתי וניסיתי לשלוט. הדרך בה נסעתי לא היתה שלי. היא שייכת למישהו אחר. בעבודה על הצעדים ובהקשבה לכוח העליון שלי, יכולתי לראות את הכיוון בו אני צריכה לנסוע, אבל לקח לי זמן למצוא בי את האומץ כדי להתחיל את המסע הזה. יכולתי לשמוע את קולות הכוח העליון והספונסרית שלי מנחים אותי בעדינות לפנות לכאן ולכאן או לשקול את צעדי. היו לי כל מיני תירוצים כדי לא לעשות את מיטבי בהחלמה שלי, אבל גם זה היה בסדר, כי עכשיו יכולתי לראות לאן אני רוצה ללכת. הייתי צריכה להיות מוכנה להיות פגיעה כדי להתחיל את דרכי החדשה. זה היה מפחיד. עזבתי את דרך האומללות, הכאב והכאוס שהתמכרות פעילה גורמת, ורציתי ערובה לכך שהמסע שלי יהיה ללא כאבים. למדתי כלים ודרך טובה יותר לחיות. היתה לי ברירה לשבת בבטלה ללא החלטה או להתקדם. לחזור אחורה כבר לא הייתה אפשרות.

קבלת החיים בתנאים שלהם, בידיעה שאין לי שליטה על התוצאה, הייתה מורכבת. התחלתי להתמקד בתהליך, איפשרתי לחיים לזרום. עם העתיד אפשר להתמודד דרך אמונה ותקווה ולא בפחד. הופתעתי לגלות כמה שיניתי על ידי עבודת התוכנית. הכאב שניסיתי להימנע ממנו כבר לא אותו כאב ככל שהתקדמתי. אני לא יכולה לחזור לאותו מקום אומלל כי אני שונה עכשיו. לעיתים אני עדיין ׳משכשכת רגליים׳ באותה אומללות. אך אני מוצאת שאפילו רגעים אלה יכולים להביא לי נחמה, כי הם נותנים לי להבין שאני אנושית, מזכירים לי איפה הייתי, שומרים אותי ענווה בהחלמה שלי, ומגלים לי תכונות שלא ידעתי שיש לי.

אני כל כך אסירת תודה על החברותא והחברים הוותיקים שאהבו אותי בזמן שלמדתי לאהוב את עצמי ולמצוא את הדרך שלי. אני אסירת תודה שאתם עומדים לצדי ומוכנים לעזור לי כשאני נופלת, אם אני מוכנה להיעזר. אני אוהבת לצעוד לתוך החיים ולא להתרחק מהם.

Dawna


 
 
 
 
Screen_Shot_...
Screen_Shot_...

קלפים בנושאי נר-אנון זמינים למכירה בקבוצות
50₪

alexa-gaul-7...
 
הודעות נר-אנון

 


פגישות הועדה הארצית​

הפגישה האחרונה התקיימה בתאריך 5/1/20
הפגישה הבאה בתאריך 2/2/2020 בשעה 19:00
במתנ״ס ברחוב לבורנו 17 בת ים
כל חבר נר-אנון יכול ומוזמן להשתתף

 
 

 

 

פתח תקווה וחיפה יהיו קבוצות בפורמט צעדים
 
הפגישות יהיו בדרך של נושאים הקשורים בכל צעד,
שאלות המחדדות את הבנת הצעדים ושיתופים של חברי הקבוצה. 
׳פורמט הצעדים׳ יהיה במתכונת של קבוצה רגילה.
מי שרוצה להעמיק בהבנת הצעדים מוזמן/ת להגיע לחזק ולהתחזק.

 
 
here

 

 


חדש בתל אביב -
קבוצת נר-אנון לצעירים
 
פתיחה חגיגית ב 7/1/2020, יום שלישי שעה 20:30.

רח׳ גנני 6, פלורנטין, תל אביב

ליצירת קשר: ז׳ני - 054-7519067
 

 

 

פגישה פתוחה בקבוצת בת-ים
 
קבוצת נר-אנון בת ים מזמינה אתכם להשתתף בפגישה פתוחה:
הפגישה תתקיים בתאריך 12.1.20 יום ראשון בשעה 20:30
ברחוב שדרות העצמאות 33 (במועדון צוות) בת-ים.
בפגישה יועבר מסר על ידי דוברים,
על האופן שבו אנו תומכים האחד בשני
ועוזרים למכורים בחיינו ולעצמנו להתמודד עם מחלת ההתמכרות.

נשמח לארח גם בני משפחה וחברים.
הפגישה מיועדת גם לעו״ס ולאנשי מקצוע בתחום ההתמכרות


מחכים לכם באהבה ובחיבוק ❤❤❤
אסתר 050-8122556 , רינת 050-7688003

 
 
alexa-gaul-7...
alexa-gaul-7...

 

 

נר אנון הקו החם | 972505845886+