______0
header
חברותא יקרה

השבוע קרה מקרה קשה שאנחנו לא יכולים להתעלם ממנו. לאחר הפגישה באחת הקבוצות פרץ ריב שהסתיים בהרמת יד על אחת החברות והוזמנה משטרה.
התוכנית שלנו רוחנית, אבל אנחנו רק בני אדם. בכולנו קיימים זעם, חוסר סובלנות ואלימות במידה זו או אחרת. אנחנו מגיעים לקבוצות כדי להיות טובים יותר, לפתח ולשפר את האהבה, החמלה והסובלנות שלנו כלפי המכורים, כלפי עצמנו ובכל תחומי חיינו. מצד שני, עם כל החמלה והאמפטיה, אנחנו לא מוכנים לספוג התנהגות אלימה, מילולית או אחרת.
יוצא הדופן אינו מעיד על הכלל. החדרים והקבוצות הם המקום הבטוח שלנו, המקום בו אנו שופכים את ליבנו, מקבלים אהבה ותמיכה, מתחזקים דרך הבנה טובה יותר את עצמנו ואת העולם. לא נניח למקום הזה להפגע. נשמור על שלווה ונדיבות לב, חמלה ותקווה!

התוכנית מציעה לנו לזהות ולרסן שלושה אויבים קטלניים : דיון על נושאים הקשורים לדת, רכילות ושליטה. כדי שמקרים כאלו לא ייקרו יותר יש לנו ארגז כלים שלם שאנחנו מקבלים דרך הצעדים, המסורות והעקרונות. בהחלמה שלנו כיחידים וכקבוצה אנחנו יכולים לעשות חשבון נפש, להעזר בכח גדול מאיתנו (למשל להתייעץ ולקבל כח מהועדה הארצית), לנהל פגישות מצפון קבוצה באופן סדיר ולהתמקד בעצמנו במקום לנסות לשנות אחרים.

זה מתוך שיר שאני מאד אוהבת, של לאונרד כהן, בתרגום גבריאל בלחסן וא.ברנד.
אני מקווה שיהיה לנו לנחמה.

עשה אותנו קרובים
וכרוך בחוזקה
כל ילדיך כאן עומדים מולך

עומדים מולך
בסמרטוטי אור יום
שלבשנו לכבודךָ
את הלילה תאיר
אם יהיה זה רצונךָ

באהבה, ורד, עורכת העלון
Screen_Shot_...
קבוצה חדשה נפתחה בלוד

הפגישות יתקיימו כל יום שלישי בשעה 20:00
רח' איינשטין 10 לוד
אשת קשר 050-7179360 פרידה

פגישה פתוחה תתקיים ביום שלישי ה 14 למאי בשעה 20:00
 
שינוי מקום מפגש בקבוצת חיפה

כל יום רביעי בשעה 20:00
חניתה 62 חיפה, כניסה ב' יורדים 2 קומות.
אשת קשר 050-5828389‬ רונית
 
פגישה פתוחה בקבוצת תל אביב

ב 22 למאי, יום רביעי בשעה 20:30
רוטשילד 2 (יהושע התלמי 16) תל אביב
חברי נר-אנון מוזמנים, אפשר להזמין אנשי מקצוע ובני משפחה
אשת קשר 054-9002458‬ נעמי
 
yomulu
 
כנס NA ברוסית

יתקיים ב 31 למאי עד 1 ליוני 2019
חברותת נר-אנון תקבל חדר ויהיה תרגום סימולטני לעברית
צפויים להגיע נציגים מ 15 מדינות וגם דוברים מישראל
כתובת : מרכז קהילתי דיונה רחוב קק"ל 90 אשדוד
לפרטים לפנות לרותי 054-6963002
 
פגישת הועדה הארצית

הפגישה של מאי נדחתה לתאריך 12/5/19 בגלל המצב הביטחוני
הפגישה של יוני בתאריך 2/6/2019 בשעה 19:00
במתנס ברחוב לבורנו 17 בת ים

כל חבר נר-אנון יכול ומוזמן להשתתף
Screen_Shot_...
5f5dbe67-449...
סבב הרגשה

בפגישת המצפון הקודמת הוחלט בהצבעת הקבוצה להתנסות ברעיון חדש - סבב שמות עם הרגשה.
חשבנו שכך אנו יכולים לאפשר  לאנשים לשתף, אפילו במעט.
האתגר היה בלשמור על פשטות,
לא יותר מדקה, כך שלא יגזל זמן מהפגישה עצמה. 
לאחר ניסיון של חודש, והצלחה על שמירת הפשטות וכיבוד הזמנים,
הוחלט בפגישת המצפון האחרונה להמשיך עם הרעיון.
חשיבות ההצבעה על נושאים שונים בפגישות המצפון של הקבוצה היא גדולה מאד!
בהן ניתן לראות את אחדות הקבוצה וכיצד הפרט הופך להיות חלק מהכלל והשחרור משליטה!

יגאל, קבוצת קרית אונו
Screen_Shot_...
התעוררות רוחנית

הייתה לי ירידה משמעותית בחיי מול עצמי ומול הסביבה שלי. חיפשתי ומצאתי מכר ותיק שנמצא בתכנית ה-NA שנים רבות, מכור נקי שפתח סדנת 12 הצעדים. נרשמתי והתחלתי את הסדנה ותוך כדי משהו הרגיש לי שזה לא מספיק ואני צריכה קבוצת בית, אבל עדין הייתי בהסתייגות מול קבוצת הבית שלי. במהלך החיפוש מצאתי קבוצת צעדים שהמנחה מ-NA והבנות מ-OA, עד צעד שלישי הייתי מחוברת לקבוצה ושוב הרגשתי שזה לא מה שאני זקוקה וצריכה. הרגשתי שהם מתמקדים על מה ה'שוקולד' עושה להם - ואני צריכה לדבר על מה מרגיש לי עם עצמי מול הילדים שלי והחיים שלי. ואז שמעתי לקול הפנימי שבתוכי, שמתי את ההסתייגויות שלי מול קבוצת הבית בצד, חזרתי כמו גדולה, באתי מלאת מוטיבציה וראש פתוח, לקחתי שירות של מזכירת הקבוצה והתחלתי לאט ובזהירות לעשות את מה שאני צריכה. באותה נשימה חיפשתי מאמנת ואכן מצאתי, הרגשתי שקורה לי נס. נפגשנו אחת לשבועיים ושיתפתי בכנות על חיי. ביקשתי שתיפתח קבוצת צעדים ושאני צמאה להחלמה ושוב חוויתי נס כשנפתחה קבוצת צעדים. טעונה ברוחניות ובעשייה התחברתי לשירות בכנס הראשון של נר-אנון. התחלתי להרגיש התעוררות רוחנית וששינויים עם עצמי קורים.

אני מגיעה לקבוצות שונות, מכיוון שביום של קבוצת הבית שלי נבצר ממני להגיע כי אני מחזירה את הבן שלי מהצופים בירושלים לכפר הירוק. מגיעה לוועדת נר-אנון המתכנסת אחת לחודש ושיניתי גישה ונהייתי חלק משירות כשבעבר חשבתי 'מה כבר עושים בוועדה'.
במהלך כל התקופה אני בקשר עם מזכירת קבוצת הבית ובאופן שוטף משתפת אותה בענייני הוועדה. ביום שלישי, לפני חג הפסח, כשהבן שלי בחופשה, התעוררה בי מחשבה להנחות בקבוצת הבית שלי עם ה'אבנים' שמזה חודש מחכים לי במכונית. רותי היו"ר של הוועדה, הביאה את האבנים מנר-אנון ארה"ב להדרכה על 'פגישת אבנים'. התקשרתי למזכירה בשעה שתיים בצהריים וביקשתי הנחייה והיא עונה לי שרק לפני שעה סגרה הנחייה עם חברת קבוצה, התקשרתי בענווה לאותה הבחורה וביקשתי להחליף איתה והיא ענתה 'בשמחה'.

בפגישה, כל חברה לקחה אבן שעליה היו סיסמאות נר-אנון ושיתפה.
השיתופים היו בנועם, ברוח אלוהים אוהב והתאימו בול לכל אחת ששיתפה.
הקבוצה הייתה טובה מאוד ונהנתי מעוצמת השיתופים ומהשקט ששרר. בסיום הקבוצה כולן הודו לי על ההתחדשות שהבאתי מהוועדה. ועל זה נאמר, כשאת עושה מה שצריך ומה שנר-אנון מבקשת ואת יורדת לקבוצות ועושה צעדים את מתפתחת, צומחת ומרגישה שינוי. אתם הבית הראשון שלי ובלעדיכם אני כלום ושום דבר.

באסירות תודה ענקית, אוהבת, דפנה, ירושלים
Screen_Shot_...
סיכום פגישה מיום 30.4.19 במרכז יום ברחוב הברזל

השתתפו:
מנר-אנון : פולי ומיקי
מהמרכז : 2 עובדות סוציאליות ומשפחות של מכורים המטופלים במרכז
המרכז מטפל במכורים נקיים ובמסגרת הטיפול המשפחות מגיעות ל-12 פגישות עם עובדים סוציאליים מהמקום על מנת להבין את תכנית 12 הצעדים ואת הדרך שהמכור שלהן עושה.
הצגנו בפניהם את עיקרי התוכנית ואיך היא השפיעה על חיינו והשיבה אותם למסלולם. הסברנו שמטרת נר-אנון היא עזרה לבני המשפחה של המכורים ולכן אנחנו יכולים להוות פתרון משלים לעזרה שהם מקבלים במרכז היום (כאמור, מוגבל ל-12 פגישות קבוצתיות). כל אחת מאיתנו סיפרה את סיפור ההתמודדות שלה ובכך נתנו דוגמאות איך התכנית עזרה לנו בחיים עם המכורים שלנו.
נשאלנו הרבה שאלות, בדומה לשאלות החדשים שמגיעים אלינו, שמנו דגש על העובדה שהתכנית במהותה היא עזרה לעצמנו כיון שהמכור כבר מצא את מסגרת העזרה שלו.
חלק מבני המשפחות שנכחו אמרו כי הם מעוניינים להגיע לפגישות אצלנו וקיבלנו את זה בחיבוק גדול.
העברנו להם חומר על נר-אנון, מקומות ומועדי מפגש של כל הקבוצות, קו הטלפון החם ואת מספרי הטלפון שלנו.
הפגישה היתה מאד טובה ונקווה שתישא פירות.

פולי ומיקי
 
Screen_Shot_...
Screen_Shot_...
כשהגעתי לקבוצה בפעם הראשונה הייתי נסערת ומבולבלת, חיפשתי "תרופה" שתעזור למכור שלי להפסיק להשתמש. בכיתי במשך כל אותה פגישה והיה לי קשה להקשיב לדוברים. בסוף הפגישה ניגשו אלי כמה מהחברים ומסרו לי את מספר הטלפון שלהם. עדיין לא הבנתי מה קורה סביבי ובעיקר הופתעתי ואפילו נרתעתי מגילויי האהבה, עם זאת שמחתי לקבלת הפנים החמה מחברי הקבוצה.

בפגישה השניה התחלתי לדבר ולשתף את החברים בקבוצה בכל מה שעובר עלי. ובשבועות שלאחר מכן, בכל פעם שקרה לי משהו איום ונורא עם המכור, הרגיעה אותי המחשבה שבפגישה הבאה אחלוק עם חברי נר-אנון את מה שעבר עלי.
Screen_Shot_...
 
במסורת זו יש 3 מסרים עיקריים וחשובים:
1. אנו יכולים להשתמש ב 12 הצעדים כדי לקבל בעצמנו עידוד רוחני ורגשי.
2. אנו יכולים להבין יותר את המכור ואת מחלת ההתמכרות. 
3. אנו יכולים לעזור לאחרים שנפגעים מבן משפחה או ידיד מכור.

לפני שהגעתי לנר-אנון, המכור היה הכתובת לכל הכעס והתיסכול שלי. הייתי בטוחה שהוא האשם העיקרי לכל מה שלא היה בסדר בבית ובמשפחה. חשבתי שאם ירצה, יוכל להפסיק להשתמש. לא הבנתי שהוא חולה במחלת ההתמכרות ובעצם גם לא ידעתי שיש מחלה כזו.
 
נשמח לקבל חומרים לעלונים הבאים. נא לשלוח טקסטים ב word ,
באורך של לא יותר מעמוד אחד (גודל גופן 12).
תת ועדת עלון רשאית לערוך את החומרים המפורסמים לפי הצרכים.
 
alexa-gaul-7...
FindUs_small...
______0
alexa-gaul-7...