header
header
header
חברותא אהובה
אסירות תודה לאמון שקיבלתי מוועדת נר-אנון להיות יו״ר הכנס השני, שיערך ביערים ב-6-7/12/19. הצטרפתי לוועדת נר-אנון לפני כשנה מתוך סקרנות לדעת מה עושה הוועדה, מי עושי השירות ומה קורה שם. הייתה בי תשוקה לעשות ולהיות חלק. מידי חודש היגעתי בעקביות. שמעתי, הפנמתי, שאלתי ואט אט הבנתי את מטרת הוועדה, מה משמעותה ומה היא עושה למען משפחות נר-אנון.

בשנה שעברה התלוויתי לשירות ועשיה בכנס נר-אנון הראשון. הייתי אשת הקשר בין וועדת הכנס למלון והרגשתי נפלא. גם שם קרו לי ניסים. היכרתי הרבה אנשים חדשים מקבוצות שונות בארץ, ראיתי והרגשתי את הביחד וחוויתי התעוררות רוחנית.
השנה קבלתי אמון לתפקיד היו״ר בכנס השני ומאוד הופתעתי והתרגשתי מהאחריות והאמון של החברותא. בהתחלה כשנאמרה המילה יו״ר נבהלתי, אולם הבנתי מה הכוונה של להיות חלק ממערך השירות, העשייה והשייכות המשפחתית לחברותת נר-אנון. הבנתי מה המשמעות של ׳לתת את מה שאני מקבלת׳ ואיך העשייה מעצימה אותי ונותנת לי תחושה של צמיחה, גדילה ולמידה. זה למעשה ׳לעבוד את התוכנית׳. היום אני חווה את הביחד ומבינה שאני לא יכולה לבד וכל שנדרש ממני הוא להיות עיקבית, להתמיד, לעשות ולשתף. אני צריכה את התוכנית, צמאה לגדילה, דובקת במטרה ובקשר עם כח גדול ממני, מאמינה שכח עליון עושה את העבודה וכל שנדרש ממני להמשיך לבוא. 

מקווה ומאחלת לכל אחת ואחד לחוות את החוויה שאותה אני מרגישה בנשמה, כי הבנתי בוודאות שרק ביחד זה עובד. מרימה תפילה שכל מי שלא נמצא/ת במשפחת נר-אנון יבוא ויגיע לקבל את הטוב שקיבלתי ויחיה דרך חיים חדשה ועבורי ׳רק להיום׳ אין סיכוי בעולם שאוותר על מתנה כזו.
מזמינה את החברותא הנפלאה שלנו, מבאר-שבע ועד נהריה, מזמינה את כל הקבוצות עברית, אנגלית ורוסית להגיע לכנס ׳כוחה של נתינה׳ של יומיים מלאים בתכנית, בלמידה, באהבה. לחזק את השייכות שלנו לנר-אנון, להכיר בני משפחה מקבוצות שונות, לקבל ולתת חיבוק כי רק ביחד זה עובד. 
אני מחכה לכם, וותיקים וחדשים לחזק ולהתחזק. לחוות ׳חברותא בהחלמה׳

אוהבת ונרגשת, דפנה

 
header
Screen_Shot_...

הכנס בחודש הבא!
הצטרפו אלינו
heart
Screen_Shot_...

פגישת הועדה הארצית התקיימה בתאריך 3/11/19
הפגישה הבאה בתאריך 1/12/2019 בשעה 19:00
במתנ״ס ברחוב לבורנו 17 בת ים

כל חבר נר-אנון יכול ומוזמן להשתתף

 
Screen_Shot_...
Screen_Shot_...
​12 סיבות למה אני אוהבת את נר-אנון


1. זה בחינם
אבל זה לא קשור רק לכסף, זה קשור לאנשים שאכפת להם. אנשים שמוכנים לתת מעצמם ולשתף אחרים. כל אחד יכול לבוא, הדרישה היחידה היא להיות מושפע ממישהו שהוא מכור.

2. רק שני אנשים נדרשים לקיום פגישה
פעם הייתה לי פגישה מקסימה עם חבר אחר בבית קפה. דקלמנו בעל פה את שנים עשר הצעדים, אמרנו את תפילת השלווה וחלקנו את ההנאות והפחדים שלנו.

3. תפילת השלווה
שלוש תכונות - שלווה, אומץ ותבונה. אני אומרת את התפילה בכל מיני מצבים בחיי, כשאני מרגישה חוסר בשלווה, אומץ, ותבונה. זה עוזר.

4. מקום לא שיפוטי
כל אחד יכול לומר מה שהוא רוצה על המצב שלו. אף אחד לא יגיד שזה טיפשי,
לא נכון, או רע. אף אחד לא ידבר כשאתה מדבר.

5. תקווה
לא משנה כמה המצב קשה, תמיד יש סיבות להיות אופטימיים ואסירי תודה.
אנו אחראים לגורלנו.

6. אנו לומדים להתמקד בעצמנו
אלה החיים שלי. אנחנו לומדים שאנחנו יכולים לשלוט רק בחיים שלנו.

7. כבוד
אנו מכבדים כל אחד ואחת ללא קשר למצבו, תרבותו, מגדרו, אוריינטציה מינית,
דתו ועוד.

8. הזדהות ואמפטיה
אנחנו יכולים להזדהות, לחוש כאב ושמחה בשביל אחרים מכיוון שאנחנו מבינים זה את זה. חיינו בעבר או כרגע חיים עם מכור ואנחנו אוהבים אותו למרות ההתמכרות.

9. לומדים מנסיון אחרים
אנו לומדים מחוויות החברים כיצד להתנהג. חברים מספרים כיצד התמודדו עם מצבים דומים לשלנו. זה נראה כה ברור בדיעבד, אך בזמן אמת אנו עלולים לחשוב בצורה לא הגיונית.

10. אנונימיות
הידיעה שמה שנאמר בחדרים נישאר בחדרים אלה. שום דבר לא יגיע לאחרים.
אנחנו חופשיים לומר את אשר בליבנו.

11. כל מה שנלמד כאן משפיע על כל תחום בחיי
לפני שהגעתי לחדרים לקחתי אחריות על החלטות של אנשים אחרים.
למדתי שאני לא אחראית למחלה של אדם אחר או להתאוששות ממנה.

12. הפרקטיות של התוכנית
יש שנים עשר צעדים, פשוט עקוב אחריהם. יש סיסמאות, לדוגמה - ״שחרר ואפשר לאל״. יש שתים עשרה מסורות - הן נותנות הדרכה ברורה, תמציתית וטובה למסע ההחלמה.

אוהבת, לין

 
Screen_Shot_...
Screen_Shot_...
Screen_Shot_...
"רק בגלל הרוח" כתב מיכה שטרית בשיר, וממשיך "אני עוד אשנה".
הרוח הנושבת בנפש, היא היא הממלאת את מפרש הגוף, מפיחה בו חיים, רצון, העזה ויכולת.
בצעד הראשון הכרנו באלוהים מתוך חוסר האונים שלנו, ממקום קשה וכואב, בחוסר ברירה. בצעד השני, אנו מעזים לפקוח עין אחת ולהתחיל לקוות לחזור לשפיות. בצעד השלישי אנו כבר "מתמסרים" להשגחתו, ומעזים להאמין שיש אפשרות אחרת לניהול העולם חוץ מאתנו.
בצעדים 5,6,7 אנו מתקדמים עוד מדרגות באמונה בכוח העליון, וביכולתו לעזר לנו להשתחרר מפגמינו. שלושת הצעדים הבאים, 8,9,10, הם, כביכול, ללא התייחסות לאל. אנו מתייחסים לזולת, מכפרים על מעשינו, ומבצעים חשבון נפש פנימי.
בצעד האחד עשר אנו נוסקים לפתע למעלה, אל הרוחניות המופשטת.
בלי חיטוט בפגמים, מבלי לכפר על מה שנעשה, וללא כל התייחסות לזולת.
זה רק אני ואלוהים שלי. אנו עוצרים את החיים, את חשבון הנפש התמידי...
Screen_Shot_...

המסורת האחת עשרה מעודדת את החברים להפיץ את המסר של נר-אנון ולהביא לידיעת רבים את קיום התוכנית, כדי להביא הקלה ותמיכה למשפחות הסובלות ממחלת ההתמכרות.

מדיניות יחסי הציבור שלנו היא לספר את הסיפור של נר-אנון, אך תוך כדי משיכה כמו ״מים שקטים חודרים עמוק״ ולא בפירסום. אנחנו לא מבטיחים הבטחות לאיש ולא מנסים לשכנע ולהטיף. אנחנו מתבססים רק על הנסיון, הכוח והתקווה שלנו. זו לא תכנית סודית, עלינו להגיע לכמה שיותר אנשים.
התכנית היא לא אנונימית, החברים כן. אנחנו לא משתמשים בשמות...

 
Screen_Shot_...
נשמח לקבל חומרים לעלונים הבאים. נא לשלוח טקסטים ב word ,
באורך של לא יותר מעמוד אחד (גודל גופן 12).
תת ועדת עלון רשאית לערוך את החומרים המפורסמים לפי הצרכים.
Facebook Twitter
alexa-gaul-7...
alexa-gaul-7...
נר אנון הקו החם | 972505845886+