שמירה אין פירושה אהבה

התפקיד שלך כעוזר אינו קשור במה שאתה עושה עבור האדם שאתה עוזר לו, אלא קשור במה שאתה יכול להיות. משמעות העזרה איננה לנסות לשלוט במעשיו ולשנותם, אלא לשנות את תגובותיך שלך. כשתהפוך אתה את מחשבותיך השליליות לחיוביות, את הפחד לאמונה; במקום להרגיש בוז כלפי מה שהוא עושה, תכבד את הפוטנציאל הטמון בו; במקום לדחות אותו, תשחרר אותו באהבה, ולא תנסה להשוות אותו או להתאים אותו לאיזה קנה-מידה או דמות, אלא תתן לו את ההזדמנות להיות הוא עצמו, לפתח את מה שהכי טוב בו, מה שזה לא יהיה; תהפוך את השליטה לעידוד, את הפאניקה לשלווה; במקום תקוות שווא, המרוכזת בעצמה, תטפח תקוות אמת, המרוכזת באלוהים; תהפוך את מרד היאוש למרץ של מהפכה אישית; במקום לנהל, תדריך; במקום להצטדק, תנסה להבין את עצמך – כאשר תשתנה אתה בעצמך, תשנה לטובה גם את העולם סביבך, ואת כל האנשים בעולמך.

הרחמים העצמיים מעכבים כל פעולה יעילה. ככל שאנו מרחמים על עצמנו יותר, אנו מרגישים יותר שהפתרון לבעיות הוא שינוי באחרים ובחברה ככלל, ולא שינו בעצמנו, כך אנו הופכים למקרה חסר תקווה. אנו מגיעים לאפיסת כוחות כשאנו מבזבזים את כוחנו בהרהורים ממושכים ובחרטה על העבר, או כשאנו מנסים לתכנן דרכים לברוח מעתיד שטרם הגיע אלינו. כשאנו מדמיינים לעצמנו עתיד מסוים, החרדה שהוא עלול להתגשם או לא להתגשם לקוחת את כל כוחנו, ומשאירה אותנו ללא היכולת לחיות היום. אך לחיות היום היא הדרך היחידה שיהיו לנו חיים.

אל תקדיש מחשבה למעשים עתידיים של אחרים. אל תצפה מהם להפוך ליותר טובים או ליותר רעים עם הזמן, כי כאשר יש לך ציפיות כאלה, אתה בעצם מנסה לברוא. זוהי עבודתו של אלוהים, לא שלך; כשהאדם מנסה לברוא חיים אחרים, הוא יוצר רק מפלצות. רק האהבה יכולה לברוא. אהוב ותן לחיות.

זכור שכל בני האדם משתנים כל הזמן. כשאנו שופטים אותם, אנו עושים זאת לפי מה שאנו חושבים שאנו יודעים עליהם, מבלי להבין שישנם דברים רבים שאין אנו יודעים, ושהם כל הזמן משתנים כשהם מנסים, לטוב ולרע, להתמודד עם החיים. תפרגן לאחרים ותאמין בהם, כי כולנו נאבקים; תאמין בהם על ניסיונותיהם להתקדם, אפילו אם השינויים לא נראים לעין, ומעל לכל תאמין שהיו להם נצחונות רבים שלא ידועים לך. (אנו כולנו עשויים מאותו הבד, אך לפי גְזרות שונות.) זכור שגם אתה משתנה כל הזמן, ואתה יכול לכוון במודע שינוי זה, אם תרצה בכך.

אתה יכול לשנות רק את עצמך. אחרים, אתה יכול רק לאהוב.