כשהגעתי לקבוצה בפעם הראשונה הייתי נסערת ומבולבלת, חיפשתי "תרופה" שתעזור למכור שלי להפסיק להשתמש. בכיתי במשך כל אותה פגישה והיה לי קשה להקשיב לדוברים. בסוף הפגישה ניגשו אלי כמה מהחברים ומסרו לי את מספר הטלפון שלהם. עדיין לא הבנתי מה קורה סביבי ובעיקר הופתעתי ואפילו נרתעתי מגילויי האהבה, עם זאת שמחתי לקבלת הפנים החמה מחברי הקבוצה

בפגישה השניה התחלתי לדבר ולשתף את החברים בקבוצה בכל מה שעובר עלי. ובשבועות שלאחר מכן, בכל פעם שקרה לי משהו איום ונורא עם המכור, הרגיעה אותי המחשבה שבפגישה הבאה אחלוק עם חברי נר-אנון את מה שעבר עלי. 
 בקבוצה החברים הקשיבו קשב רב ומבט של הבנה מיידית היה בעיניהם. סיפורים שהיו בעיני כל כך איומים ושהיה לי קשה לשתף אותם עם הסביבה שלי, נשמעו להם טבעיים. חוסר השיתוף שלי עם סביבתי הקרובה יצר ריחוק ובדידות נוראית. הבדידות שחוויתי לפני שהגעתי לנר-אנון הייתה קשה מנשוא ובלתי נסבלת.
 במשך הזמן התחלתי להבין את סדרי הקבוצה והתחלתי לחפש חונכת על מנת לעבוד איתה על 12 הצעדים. 
 אכן מצאתי חונכת נהדרת שעזרה לי לעבור מסע מופלא עם עצמי, עם המכור וכמובן עם הסביבה הקרובה והרחוקה שלי. 

 היה צורך בהרבה סבלנות והבנה מצידה כיוון שהגעתי טעונה, כעוסה ומרוקנת מאהבה למכור, אפשר לומר שהרגשתי שנאה. במהלך המסע גיליתי שמתחת למעטה הכעס והשנאה מסתתרת אהבה גדולה למכור, ויחסי איתו השתפרו מאוד. כיום אנו ביחסים מאוד טובים. מורכבים, אך טובים.


כשהגעתי לצעד 5 היתה לי רשימה ענקית של פגמים באישיותי. יחד עם החונכת, פירקתי לגורמים את הפגמים ולאט לאט התחלתי ליצור רשימה שיש בה יותר יתרונות ופחות חסרונות. ברגע שהתחלתי לאהוב את עצמי נפתחתי לעולם.
 מהר מאוד הבנתי שאין תרופת קסם שתרפא את המכור ושחררתי. את המסע שלי מלווים חברי קבוצת הצעדים והקבוצה הגדולה. במהלך המסע, שנמשך עד היום יש עליות ומורדות, אך החונכת והחברות ממשיכות ללוות אותי. אני יודעת שהן נמצאות במרחק שיחת טלפון או מפגש. 
 בתחושה הפנימית שלי לעולם לא אהיה לבד. היום אני מבינה שלתמיכה, לחברות, לאהבה האמיתית בינינו ולתחושת השייכות יש כח לשנות.

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקההמשך לקנות
  פתח צ'אט
  💬 זקוק לעזרה?
  שלום
  אנחנו יכולים לעזור לך?
  דילוג לתוכן