בכנס נר-אנון האחרון נפלה בחלקי הזכות להעביר סדנת כתיבה. לאחרונה, כחלק מהשירות בחברותא ומהמקצוע בו בחרתי, אני כותבת הרבה. הסדנא שהעברתי הזכירה לי שלמרות שאני כותבת הרבה, שכחתי כמה הכלי הזה הפך אצלי לשגרה בביצוע משימות שיש לי בחיי היום יום. שכחתי גם כמה כח ועוצמת ריפוי יש בכתיבה עבור עצמי.

בכתיבה עבור עצמי אני אף פעם לא טועה, אני לא תלויה באף אחד חוץ מעצמי, הדף והעט. אף אחד לא שופט אותי ואני מאפשרת לעצמי לפרוק ולשחרר בלי פילטרים. הדף סופג הכל. כשאנו כותבים, ניתנת לנו האפשרות לשחרר מאיתנו מועקות, לחצים, דאגות, אובססיות ועוד מיני טובים.

אחד הדברים שלמדנו בסדנא היה להתבונן על מה שכתבנו. כשאני מתבוננת על מה שכתבתי, מתאפשר לי להבין מה אני מרגישה, אני יכולה ״להסתכל מהצד״ על הרגשות שלי וכשאני מסתכלת עליהם מהצד, אני לעיתים מבינה שמשהו אחר לגמרי ממה שחשבתי באמת מפריע לי. לעיתים אני מחדדת לעצמי שאת הדברים שמטרידים אותי, אין ביכולתי לשנות, או להבדיל – יש ביכולתי לנקוט פעולות ולשנות. כשהדברים עוברים לדף, הם מתכווצים לגודלם האמיתי ובאופן אוטומטי כבר לא תופסים את הנפח העצום בנשמה שלי.

כשאני כותבת, אני קודם כל מוסרת לדף את הכאב, אני פותחת את הדלת ומאפשרת למחשבות שמטרידות אותי לצאת. מתאפשר לי, לכמה דקות, להיות בכנות מוחלטת, לשחרר את ה״מה יחשבו עלי אם אגיד מה עובר לי בראש באמת״. הכתיבה מאפשרת לנו לפרוק, להיות בכנות, לשחרר לחצים ודאגות, לדייק את עצמנו ולא פחות חשוב, לקחת רק לעצמנו כמה דקות שקטות.

לכבוד הכנס פורסם יומן ׳התקדמות לא שלמות׳ שהחברותא תרגמה מנר-אנון העולמי. מחברת מופלאה, המיועדת לכתיבה יומית, בת 365 עמודים, עמוד לכל יום בשנה. חודש עבור כל צעד, בכל שבוע נושא  ששייך לצעד באותו חודש, לכל יום משפט השראה או שאלה לדיון בנושא השבוע שמזכיר לי בתחילת הכתיבה שאני צועדת בדרך ההחלמה בחברותא של נר-אנון.

ניתן לרכוש את המחברת בעלות של 40 ש״ח בהזמנה מאילן 054-2888256 או בחדרים.

מאז הכנס, אני מקפידה לכתוב בכל יום ביומן הזה, ויש ימים שרק המשפט הקטן שכתוב במעלה הדף מוציא אותי לרגע מהריכוז העצמי שלי ומזכיר לי לנשום. זו אחת המתנות הגדולות שאני לוקחת איתי מהכנס המדהים שזכינו להיות בו.

אני מזמינה את כל החברותא להתנסות בכלי המופלא הזה.

ממשיכה לבוא ואוהבת מאוד, י׳

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקההמשך לקנות
    דילוג לתוכן