12 עקרונות השירות של נר-אנון

1. אחריות ״כדי להשיג את המטרה העיקרית של החברותא שלנו, קבוצות משפחה נר-אנון התאחדו ויצרו מבנה שמפתח, מתאם ומקיים שירותים לנר-אנון״. 
האחריות העיקרית של קבוצת משפחה נר-אנון היא לקיים את פגישות ההחלמה שלה. קבוצות מאחדות את כוחן במבנה השירות, המבטיח ששירותים אחרים, לדוגמא, מידע לציבור, הפצת המסר במוסדות ובבתי סוהר ופיתוח ספרות ימולאו ביעילות ומבלי להסיט את הקבוצות מהאחריות העיקרית שלהן.


 2. סמכות ״האחריות המוחלטת והסמכות העליונה על שירותי נר-אנון מרוכזות בידי הקבוצות של נר-אנון״.
הקבוצות הן הסמכות העליונה ועליהן מוטלת האחריות העיקרית על מבנה השירות שהן יצרו. בכך שהן נושאות באחריות לספק למבנה השירות שלהן מצפון, רעיונות, כוח אדם ואת המימון הדרוש, הקבוצות גם מיישמות את סמכותן. בקצרה, מבנה השירות יפנה תמיד לקבוצות לשם קבלת הדרכה ותמיכה.


 3. האצלת סמכות ״קבוצות משפחה נר-אנון מאצילות על מבנה השירות את הסמכות הדרושה ליישם את ההתחייבויות שהוקצו להן״.  
בענייני היומיום, הקבוצות העניקו את הסמכות המעשית הנדרשת למבנה השירות כדי לבצע את העבודה המוטלת עליו. אין זו המחאה פתוחה המונפקת למבנה השירות, והאחריות והסמכות הסופית היא עדיין של הקבוצות. כדי שעיקרון זה יעבוד, עלינו לבחור בזהירות את המשרתים הנאמנים שלנו.


 4. מנהיגות ״מנהיגות יעילה מוערכת מאד בנר-אנון. תכונות המנהיגות צריכות להישקל בזהירות כאשר בוחרים בעלי תפקידים".
למנהיגות יש חשיבות עליונה לגבי רווחת החברותא שלנו. יש לשקול את כל התכונות וההיבטים כאשר בוחרים מנהיגים נאמנים.


 5. חובת הדיווח ״על כל אחריות המוטלת על מבנה השירות יש להגדיר בבירור מי הוא בעל זכות ההחלטה היחיד שעליו חלה חובת הדיווח".
כשאנו מגדירים מיהו בעל זכות החלטה יחיד לכל משימת שירות, אנו מונעים בלבול בקשר למי אחראי לעשות מה, כמו כן אנו מבהירים מיהו בעל חובת הדיווח לגבי השירותים שלנו : מי שניתנה לו האחריות למשימה מסוימת, יהיה עליו להביא משימה זו לידי סיום.


 6. הדרכה רוחנית ״מצפון הקבוצה הוא האמצעי הרוחני שבו אנו מזמינים כוח עליון אוהב להשפיע על החלטותינו".
מצפון קבוצה הוא האמצעי בעזרתו אנו מביאים את ההתעוררות הרוחנית של שנים עשר הצעדים להוות גורם בתהליך קבלת ההחלטות של החברותא שלנו, אך אין זה רק שם נרדף ל״הצבעה״ והוא איננו, כשלעצמו, תהליך קבלת ההחלטות בנר-אנון. 


7. השתתפות ״לכל בעלי התפקידים בשירות יש אחריות משמעותית על החלטות שמתקבלות בשירות, וראוי שישתתפו בתהליך קבלת החלטות".
כל החברים בגוף השירות נושאים באחריות משותפת להחלטות גוף זה. לפיכך, ניתנת האפשרות המלאה לכל החברים לקחת חלק בהליך קבלת ההחלטות. שירות בנר-אנון הוא מאמץ קבוצתי משותף. השתתפות מלאה של כל חבר בגוף השירות מבטיחה את מצפון הקבוצה הרחב ביותר.


 8. תקשורת ״מבנה השירות שלנו תלוי בכך שהתקשורת בינינו תהיה ישירה, כנה ויעילה".
תקשורת קבועה חיונית להגשמת כל עקרונות שירות אלה לשלמותם הפנימית ויעילותם של שירותינו.


 9. פתיחות ״על כל בעלי התפקידים בשירות מוטלת אחריות לשקול ביסודיות את כל נקודות הראות בתהליכי קבלת ההחלטות".
כדי לבחון דברים בשיקול דעת, כדי להישמר מהחלטות פזיזות או מכאלה שבסיסן במידע מוטעה וכדי לעודד שיתוף ברעיונות חדשים — השירותים שלנו חייבים לבחון את כל נקודות המבט בזמן ההחלטה. דבר זה חיוני להתפתחות של מצפון קבוצה הוגן, נבון ומאוזן.


 10. הגינות ״כל בעלי התפקידים בשירות רשאים לפנות לשירות בבקשה לשקול מחדש ולתקן עוול אישי, ללא חשש מתגובה שלילית".
עיקרון זה מעודד אותנו לנהוג אחד עם השני בכבוד בסביבת השירות ומספק לנו אמצעים לכפר כשאנו גורמים עוול לאחרים. הפרק מתאר דרכים בהן חבר המרגיש שנעשה לו עוול יכול לפעול לתיקון העוול עליו הוא מתלונן.


 11. מימון ״כספי נר-אנון משמשים לקידום המטרה העיקרית להפצת המסר ולכן חייבים להיות מנוהלים באחריות".
עיקרון זה ממקד את העדיפות המוחלטת היחידה לשימוש בכספי נר-אנון: להפיץ את המסר. החשיבות לעדיפות זו קוראת לחובת דיווח מוחלטת בנוגע לענייני ממון. תרומות ישירות לכל רמות השירות עוזרות לנו להתמקד במטרתנו העיקרית ומגבירות אחריות.


 12. שירות, לא שליטה ״כדי לשמור על האופי הרוחני של נר-אנון, המבנה צריך להיות של נותני שירות ולעולם לא מושלים״.
בהקשר לשנים עשר עקרונות השירות כמכלול אחד, עיקרון שירות זה ממלא את אותו התפקיד שממלאת המסורת השתים עשרה בהקשר למסורות. הוא מביא את גישתנו לעקרונות חזרה לשורש הרוחני של שירות לא אנוכי. 

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקההמשך לקנות
  פתח צ'אט
  💬 זקוק לעזרה?
  שלום
  אנחנו יכולים לעזור לך?
  דילוג לתוכן