רק להיום

24 במאי - השקרים שמעוורים

להתאהב במכור היא התנסות מעוורת. בחיינו המשותפים מעולם לא חסרה דרמה ובסופו של דבר נשארה רק הדרמה, כל השאר נעלם. עברנו תאונות דרכים ושריפה שהרסה את כל רכושי ואת כל חפציו. הוא נעצר ונכנס לכלא. למרות זאת עדיין הרגשתי נאמנה לו.

הוא הציע לי נישואים אחרי שלושה שבועות של הכרות. בזמנו ייחסתי את הזריזות שלו לכך ש׳מצא את האחת הנכונה׳ ולחוסר רצונו להפסיד אפילו רגע של ביחד. הוא לחץ עלי ללא הרף להיכנס להריון ולהביא ילד לעולם. לא הבנתי באותה העת, שזו הייתה הדרך שלו לקשור אותי אליו. החלטות נמהרות אלה היו שונות מהאופי הזהיר שלי בדרך כלל, וסימן לכך שהמחלה שלי הייתה פעילה. ככל שהרשיתי לעצמי להיתלות בו יותר, כך הפכתי יותר חולה. לא הצלחתי לראות שנהייתי אובססיבית לגבי בעלי. ככל שהפך לפחות ופחות אמין, הייתי יותר ממוקדת בלעזור לו כדי שאוכל להמשיך לתת בו אמון. עדיין הכחשתי את המניעים שלי ואמרתי לעצמי דברים כמו ״אם אני הייתי חולה במחלה איומה, הייתי רוצה שהוא יהיה שם בשבילי, איך אני יכולה לתת לו פחות מזה?״

הגעתי לנר-אנון כשהייתי בחודש תשיעי, נואשת לתמיכה. סוף סוף השתכנעתי שלא אשרוד את חיי המטורפים בלי עזרה. ברגע שאנשים החלו לשתף, הרגשתי שהגעתי הביתה. גם הם חוו את הטירוף שאני נמצאת בו. דבר ממה שאמרתי לא זיעזע אותם כפי שזיעזע את חבריי מחוץ לקבוצה. היו להם את השלווה וההשלמה אותן רציתי.

תזכורת להיום: אקשיב לחלומות שלי ולא אשליך את עצמי לתוך חלומות של אחרים. אתחזק כשאתמסר לרצונו של הכוח העליון שלי, משום שהוא לא מעמיס עליי נטל כבד מכדי שאוכל לשאתו.

״לשקר יש מהירות, אבל לאמת יש סיבולת״ ~ אדגר.ג'.מון

www.nar-anon.org.il

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקההמשך לקנות
    דילוג לתוכן