רק להיום

26 בספטמבר - קבלה בסבלנות

סבלנות היא היכולת לעמוד בציפייה או בעיכוב בלי להתעצבן או להתרגז. אני חיה חיים של חוסר תפקוד עם מכור פעיל שסגנון החיים שלו לא מקובל עליי. קשה לי להיות סבלנית עם המכור, עם חברי משפחה אחרים, עם חברים או עם עמיתים לעבודה.

חוסר הסבלנות שלי קשור קשר הדוק לתחושה הכוזבת שלי של שליטה בחיים של אלה שמסביבי. כאשר אחרים לא מתנהגים כפי שאני רוצה, לפי לוח הזמנים שלי, אני מרגישה שאיבדתי שליטה. אז אני נוטה לאבד את סבלנותי ולצעוק ולפגוע מילולית באלה שסביבי, תוך אמונה שמפגן הרגשות הזה יעזור לי לחזור ולשלוט.

׳שחרר ואפשר לאל׳ היא סיסמא שאני משתמשת בה כדי למצוא נחמה כאשר ניצב בפניי מצב קשה ואני מוצאת את עצמי מתעצבנת על מישהו אחר. כאשר אני משחררת, אני משחררת אותו לכוח העליון וזה מאפשר לי להביט עליו בלי תחושת אחריות. אני מוצאת שכאשר אני מזהה בי את התחושה הכוזבת של שליטה ואני משחררת, אני יכולה להרפות מהציפיות שלי ולחוות סבלנות.

תזכורת להיום: סבלנות אין פרושה שהכול יהיה כמו שאני רוצה. זה עניין של ויתור וקבלה של מה שקיים ואמונה שכוח עליון ייתן לי את מה שאני צריכה בזמן שאני צריכה את זה.

״אינך יכול ליצור פסל על ידי ריסוק אבן השיש עם פטיש; באותה צורה אינך יכול לשחרר את הרוח של הנשמה בכוח הזרוע.״ ~ קונפוציוס

https://www.nar-anon.org.il/