רק להיום

19 בינואר איזון 

לפני שהגעתי לנר-אנון, כלל לא היה איזון בחיי, אבל לא הבנתי זאת. כל המיקוד שלי היה במכור ונסחפתי במערבולת. כששאלו לשלומי, הייתי עונה שאני לא בסדר. לאחר מכן הייתי מספרת על הבעיות של המכור. כשהמכור יצא להשתמש לא יכולתי לישון, לאכול או לחשוב בבהירות. כל מה שיכולתי לעשות היה להתמקד בו. הייתי יושבת בשקט ודואגת. הייתי משותקת מפחד ולכודה בחשיבה אובססיבית.

כשהגעתי לנר-אנון ושמעתי על הצעדים בפעם הראשונה, אימצתי את הצעד הראשון משום שהוא תיאר בצורה מושלמת את חיי. חיי נהיו בלתי מנוהלים כי ניסיתי לשלוט בחיי המכור. ברגע שקיבלתי את זה שאני חסרת שליטה עליו ועל הבחירות שהוא עושה, יצאתי לחופשי והייתי בדרכי למצוא איזון ואת עצמי שוב.

כשהמשכתי ללכת לפגישות ולהשתמש בכלים של התכנית, חיי המשיכו להשתנות. כשהמכור יצא להשתמש התקשרתי לחברה מנר-אנון, הלכתי לקבוצה או קראתי בספרות. קבלת הצעד הראשון עזרה לי להמשיך הלאה. לא הייתי תקועה יותר. למדתי שדאגה מעולם לא מנעה ממשהו לקרות.  למדתי שהפחד שלי לא עזר למכור. למדתי איך לחיות את חיי שוב.

 

תזכורת להיום: כמי שאוהבת את המכור שלי, אני צריכה להודות בחוסר שליטה על אחרים. אני מבינה שכשאני מנסה לשלוט באחרים חיי הופכים לבלתי מנוהלים. כשאני משחררת, אני יכולה לשנות את המיקוד שלי ולמצוא איזון, שלום, שלווה ואת עצמי שוב.

 

״כשמשתחררים מהאשליה של שליטה באחרים, במעשיהם ובהתמכרותם, עול עצום יורד מכתפינו ואנו מתחילים לגלות את החירות ואת הכוח שברשותנו – הכוח לחיות ולהגדיר את חיינו.״ ~ דרכים להחלמה